icewm-1.2.22 - en to sk translation catalogue (471 entries)

en: 
      --debug             Print generic debug messages.
      --debug-z           Print debug messages regarding window stacking.
sk: 
      --debug             Vypíše všeobecné ladiace správy.
      --debug-z           Vypíše ladiace správy týkajúce naskladania okien.

en: 
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load theme from FILE.
      -s, --splash=IMAGE  Briefly show IMAGE on startup.
      -p, --postpreferences  Print preferences after all processing.
      --rewrite-preferences  Update an existing preferences file.
      --trace=conf,icon   Trace paths used to load configuration.
sk: 
      -a, --alpha         Použije 32-bitový vzhľad pre priesvitnosť.
      -c, --config=SÚBOR   Načíta predvoľby zo SÚBOR-u.
      -t, --theme=SÚBOR    Načíta tému zo SÚBOR-u.
      -s, --splash=OBRAZ  Pri štarte krátko ukáže OBRAZ.
      -p,--postpreferences  Vypíše predvoľby po spracovaní všetkého.
      --rewrite-preferences  Aktualizuje existujúci súbor predvolieb.
      --trace=conf,icon   Stopové cesty použité na načítanie konfigurácie.

en: 
    ACPI Temp:
sk: 
    ACPI Teplot:

en: 
    CPU Freq: %.3fGHz
sk: 
    CPU Frek: %.3fGHz

en: 
    Debugging options:
      -v, --valgrind      Let "/usr/bin/valgrind" run icewm.
                          Thoroughly examines the execution of icewm.
      -g, --catchsegv     Let "/usr/bin/catchsegv" run icewm.
                          Gives a backtrace if icewm segfaults.
sk: 
    Ladiace voľby:
      -v, --valgrind      Umožní "/usr/bin/valgrind" spustiť icewm.
                          Dôkladne skúma vykonávanie icewm.
      -g, --catchsegv     Umožní "/usr/bin/catchsegv" spustiť icewm.
                          Poskytuje zoznam volaní, ak icewm spôsobuje chyba pamäťovej ochrany.

en: 
    Ram (free): %5.3f (%.3f) G
sk: 
    Ram (voľné): %5.3f (%.3f) G

en: 
    Ram (user): %5.3f (%.3f) G
sk: 
    Ram (používateľ): %5.3f (%.3f) G

en: 
    Swap (free): %.3f (%.3f) G
sk: 
    Swap (voľné): %.3f (%.3f) G

en:   --client-id=ID      Client id to use when contacting session manager.
sk:   --client-id=ID      ID klienta, ktoré bude použité pri kontaktovaní správcu sedenia.

en:   -c, --config=FILE   Let IceWM load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Let IceWM load the theme from FILE.
    
      -d, --display=NAME  Use NAME to connect to the X server.
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -i, --icewm=FILE    Use FILE as the IceWM window manager.
      -o, --output=FILE   Redirect all output to FILE.
    
      -b, --nobg          Do not start icewmbg.
      -n, --notray        Do not start icewmtray.
      -s, --sound         Also start icesound.
sk:   -c, --config=SÚBOR    Umožní IceWM načítať predvoľby zo SÚBOR-u.
      -t, --theme=SÚBOR    Umožní IceWM načítať tému zo SÚBOR-u.
    
      -d,  --display=NÁZOV  Použije NÁZOV pre pripojenie k X serveru.
      -a, --alpha         Použije 32-bitový vzhľad pre priesvitnosť.
      --sync              Synchronizuje komunikáciu s X11 serverom.
    
      -i, --icewm=SÚBOR    Použije SÚBOR ako správca okien IceWM.
      -o, --output=FILE   Presmeruje celý výstup do SÚBOR-u.
    
      -b, --nobg           Nespustí icewmbg.
      -n, --notray        Nespustí icewmtray.
      -s, --sound         Tiež spustí icesound.

en:   -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
sk:   -d,  --display=NÁZOV  NÁZOV X servera, ktorý sa použije.
      --sync               Synchronizuje príkazy X11.

en:   -n, --notify        Notify parent process by sending signal USR1.
      --display=NAME      Use NAME to connect to the X server.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load the theme from FILE.
sk:   --notify            Upozorní rodičovský proces odosielaním signálu USR1.
      --display=NAME      Požije NÁZOV pre pripojenie k X serveru.
      --sync              Synchronizuje komunikáciu s X11 serverom.
    
      -c, --config=SÚBOR   Načíta predvoľby zo SÚBOR-u.
      -t, --theme=SÚBOR    Načíta tému zo SÚBOR-u.

en:   -o, --output=FILE   Redirect all output to FILE.
sk:   -o, --output=SÚBOR   Presmerovanie celého výstupu do SÚBORu.

en:  - Charging
sk:  - Dobíjanie

en:  - Full
sk:  - Plné

en:  - Power
sk:  - Napájanie

en:  IceWM crashed for the second time in 10 seconds. 
     Do you wish to:
    
    	1: Restart IceWM?
    	2: Abort this session?
    	3: Run a terminal?
sk:  IceWM havarovalo druhýkrát za 10 sekúnd. 
     Prajete si:
    
    	1: Reštartovať IceWM?
    	2: Prerušiť toto sedenie?
    	3: Spustiť terminál?

en: $USER or $LOGNAME not set?
sk: $USER ,alebo $LOGNAME nie je nastavený?

en: %ld mail message, %ld unread.
sk: %ld poštová správa, %ld neprečítaná.

en: %ld mail message.
sk: %ld poštová správa.

en: %ld mail messages, %ld unread.
sk: %ld poštových správ, %ld neprečítaných.

en: %ld mail messages.
sk: %ld poštových správ.

en: %lu. Workspace %-.32s
sk: %lu. Pracovná plocha %-.32s

en: %s configuration directories:
sk: %s konfiguračné adresáre:

en: %s configured options:%s
sk: %s nakonfigurované voľby: %s

en: %s exited with status %d.
sk: %s skončilo so stavom %d.

en: %s was killed by signal %d.
sk: %s bolo zabité signálom %d.

en: %s: Invalid number of channels
sk: %s: Neplatný počet kanálov

en: %s: select failed
sk: %s: výber zlyhal

en: '%s' produces no output
sk: '%s' nevytára žiadny výstup

en: '%s' timed out!
sk: '%s' vypršal!

en: 2DGraphics
sk: 2D Grafika

en: 3DGraphics
sk: 3D Grafika

en: <none>
sk: <žiadny>

en: A window manager is already running, use --replace to replace it
sk: Už je spustený správca okien, ak ho chcete nahradiť, použite --replace

en: Accessibility
sk: Dostupnosť

en: Accessories
sk: Príslušenstvo

en: Action `%s' requires at least %d arguments.
sk: Akcia `%s' vyžaduje najmenej %d argumentov.

en: ActionGame
sk: Akčná hra

en: Adult
sk: Dospelý

en: AdventureGame
sk: Dobrodružná hra

en: All Workspaces
sk: Všetky pracovné plochy

en: AlphaBlending
sk: AlfaPrelínanie

en: Alt+Left
sk: Alt+Vľavo

en: Alt+Right
sk: Alt+Vpravo

en: Amusement
sk: Zábava

en: Another window manager already running, exiting...
sk: Iný window manažér beží, končím...

en: ArcadeGame
sk: Arkádová hra

en: Archiving
sk: Archivácia

en: Arrange _Icons
sk: Usporiadať _Ikony

en: Art
sk: Umenie

en: ArtificialIntelligence
sk: Umelá inteligencia

en: Astronomy
sk: Astronómia

en: AudioVideoEditing
sk: AudioVideo editácia

en: BUG? Imlib was able to read "%s"
sk: CHYBA? Imlib bola schopná čítať "%s"

en: BUG? Malformed XPM header but Imlib was able to parse "%s"
sk: CHYBA? Poškodená XPM hlavička ale Imlib bola schopná analyzovať "%s"

en: BUG? Unexpected character but Imlib was able to parse "%s"
sk: CHYBA? Neočakávaný znak, ale Imlib bola schopná analyzovať "%s"

en: BUG? Unexpected end of XPM file but Imlib was able to parse "%s"
sk: CHYBA? Neočakávaný koniec súboru XPM, ale Imlib bola schopná analyzovať "%s"

en: Back
sk: Späť

en: Bad argument %d to command '%s'
sk: Zlý argument %d pre príkaz '%s'

en: Bad argument: %s for %s [%d,%d]
sk: Zlá hodnota: %s pre %s [%d,%d]

en: Biology
sk: Biológia

en: BlocksGame
sk: Bloková hra

en: BoardGame
sk: Stolná hra

en: Bottom Half
sk: Spodná polovica

en: Bottom Left
sk: Vľavo dole

en: Bottom Right
sk: Vpravo dole

en: Buffers:
sk: Zásobníky:

en: Building
sk: Zostavovanie

en: C
sk: D

en: CLOCK
sk: HODINY

en: CPU %s Load: %3.2f %3.2f %3.2f, %u
sk: CPU %s Záťaž: %3.2f %3.2f %3.2f, %u

en: Ca_scade
sk: Zarovnať do _kaskády

en: Cached:
sk: Vyrovnávacia pamäť:

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Can't ioctl the APM device %s
sk: Nemožno ioctl zariadenie APM %s

en: Can't open display: %s. X must be running and $DISPLAY set.
sk: Neide otvoriť displej: %s. Server X musí byť spustený a premenná $DISPLAY nastavená.

en: Can't open the APM device %s
sk: Nemožno otvoriť zariadenie APM %s

en: Cannot get geometry of window 0x%lx
sk: Nie je možné získať geometriu okna 0x%lx

en: Cannot start, because another icewmbg is still running.
sk: Nebolo možné spustiť, pretože iný icewmbg stále beží.

en: CardGame
sk: Kartová hra

en: Center
sk: Stred

en: Chart
sk: Graf

en: Chemistry
sk: Chémia

en: Client %s with PID %ld fails to respond.
    Do you wish to terminate this client?
sk: Klient %s s PID %ld neodpovedá.
    Chcete ukončiť tohto klienta?

en: Clock
sk: Hodiny

en: Close
sk: Zavrieť

en: CodeSet:
sk: Kódová sada:

en: Compression
sk: Komprimácia

en: ComputerScience
sk: Počítačová veda

en: Confirm Logout
sk: Potvrdiť odhlásenie

en: Confirm Restart as Terminal
sk: Potvrdiť reštart ako terminál

en: Construction
sk: Budovanie

en: ContactManagement
sk: Správa kontaktov

en: Contents
sk: Obsah

en: Core
sk: Jadro

en: Could not connect to %s: %s
sk: Nebolo možné pripojiť sa na %s: %s

en: Could not get GUI event property
sk: Nebolo možné správne získať GUI udalosť

en: Could not load font "%s".
sk: Nemôžem nahrať písmo "%s".

en: Could not load fontset "%s".
sk: Nemôžem nahrať sadu písma "%s".

en: Could not load image "%s"
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok "%s"

en: Could not locate curl or wget in PATH
sk: Nebolo možné nájsť curl alebo wget v PATH

en: Could not open OSS device %s
sk: Nebolo možné otvoriť zariadenie OSS %s

en: Could not parse color "%s"
sk: Nepodarilo sa analyzovať farbu "%s"

en: Could not post OSS
sk: Nebolo možné odoslať OSS

en: Could not reset OSS DSP
sk: Nebolo možné resetovať OSS DSP

en: Could not restart: %s
    Does $PATH lead to %s?
sk: Nemôžem reštartovať: %s
    Vedie $PATH k %s?

en: Could not set OSS channels
sk: Nebolo možné nastaviť OSS kanály

en: Could not set OSS format
sk: Nebolo možné nastaviť formát OSS

en: Could not set OSS stereo
sk: Nebolo možné nastaviť OSS stereo

en: Could not sync OSS
sk: Nebolo možné synchronizovať OSS

en: Cu_t
sk: Vystrihnú_ť

en: Custo_m
sk: Vlast_né

en: DNS name lookup failed for %s
sk: Vyhľadávanie názvu DNS zlyhalo pre %s

en: D_esktop
sk: _Plocha

en: DataVisualization
sk: Vizualizácia dát

en: Database
sk: Databáza

en: Date
sk: Dátum

en: Default
sk: Predvolené

en: Del
sk: Zmazať

en: DesktopSettings
sk: Desktopové nastavenia

en: Development
sk: Vývoj

en: Dialup
sk: Vytáčanie

en: Dictionary
sk: Slovník

en: DiscBurning
sk: Vypaľovanie disku

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: DoubleBuffer
sk: DvojitýBuffer

en: EWMH window state
sk: EWMH stav okna

en: Economy
sk: Ekonómia

en: Editors
sk: Editory

en: Education
sk: Vzdelávanie

en: Electricity
sk: Elektrina

en: Electronics
sk: Elektronika

en: Emulator
sk: Emulátor

en: Engineering
sk: Inžinierstvo

en: Enter a new value for %s:
sk: Zadajte novú hodnotu pre %s:

en: Error at %s '%s'
sk: Chyba v %s '%s'

en: Error at includeprog '%s'
sk: Chyba v includeprog '%s'

en: Error at keyword '%s' for %s
sk: Chyba v kľúčovom slove '%s' pre %s

en: Error at menuprog '%s'
sk: Chyba v menuprog '%s'

en: Error at menuprogreload: '%s'
sk: Chyba v menuprogreload '%s'

en: Error checking mailbox.
sk: Chyba overenia stavu mailboxu.

en: Expand Tabs
sk: Výsuvné panely

en: Failed to become the owner of the %s selection
sk: Nepodarilo sa stať sa vlastníkom výberu %s

en: Failed to connect to audio interfaces %s.
sk: Zlyhalo pripojenie k audio rozhraniam %s.

en: Failed to create a temporary file
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného súboru

en: Failed to decompress %s
sk: Zlyhalo rozbalenie %s

en: Failed to determinate the current locale's codeset. Assuming ISO-8859-1.
sk: Nepodarilo sa zistiť aktuálnu kódovú stránku. Predpokladá sa ISO-8859-1.

en: Failed to execute %s
sk: Zlyhalo vykonanie %s

en: Failed to execute system(%s) (%d)
sk: Zlyhalo vykonanie system(%s) (%d)

en: Failed to find %s command
sk: Zlyhalo hľadanie príkazu %s

en: Failed to load image '%s'.
sk: Zlyhalo načítanie obrázka: '%s'.

en: Failed to load theme %s
sk: Zlyhalo načítanie témy %s

en: Failed to open file for reading.
sk: Zlyhalo otvorenie súboru na čítanie.

en: Failed to parse URL "%s".
sk: Zlyhalo analyzovanie URL "%s".

en: Favorite Applications
sk: Obľúbené aplikácie

en: Feed
sk: Kanál

en: FileManager
sk: Správca súborov

en: FileTools
sk: Súborové nástroje

en: FileTransfer
sk: Prenos súborov

en: Filesystem
sk: Súborový systém

en: Finance
sk: Financie

en: Find next
sk: Nájsť ďaľšie

en: Find...
sk: Nájsť...

en: FlowChart
sk: Vývojový diagram

en: For help please consult the man page icesh(1).
sk: Pomoc nájdete na manuálovej stránke cesh(1).

en: For keyboard switching, please install setxkbmap.
sk: Pre prepínanie klávesníc nainštalujte setxkbmap.

en: Forward
sk: Dopredu

en: Free:
sk: Voľná:

en: GNOME window layer
sk: GNOME vrstva okna

en: GUIDesigner
sk: Dizajnér GUI

en: Game
sk: Hra

en: Geography
sk: Zemepis

en: Geology
sk: Geológia

en: Geoscience
sk: Veda o Zemi

en: Graphics
sk: Grafika

en: Gravity symbols
sk: Gravitačné symboly

en: HamRadio
sk: Ham rádio

en: HardwareSettings
sk: Hardvérové nastavenia

en: Hex View
sk: Zobrazenie v hexa

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide Taskbar
sk: Skryť Panel úloh

en: History
sk: Dejiny

en: Humanities
sk: Humanitné vedy

en: IRCClient
sk: Klient IRC

en: IceWM crash response
sk: Odpoveď spadnutia IceWM

en: IceWM tray option
sk: IceWM nastavenia lišty

en: Icon View
sk: Zobrazenie ikon

en: Ignoring option '%s'
sk: Ignorovanie voľby '%s'

en: Image not readable: %s
sk: Obrázok je nečitateľný: %s

en: ImageProcessing
sk: Spracovanie obrazu

en: Incomplete hex escape in URL at position %d.
sk: Neúplná hexadecimálna časť URL na pozícii %d.

en: InstantMessaging
sk: Okamžité správy

en: Interface %s:
      Current rate (in/out):	%li %s/%li %s
      Current average (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Transferred (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Online time:	%ld:%02ld:%02ld%s%s
sk: Zariadenie %s:
      Aktuálne vyťaženie (dnu/von):	%li %s/%li %s
      Priemerné vyťaženie (dnu/von):	%lli %s/%lli %s
      Prenesené (dnu/von):	%lli %s/%lli %s
      Celková doba pripojenia:	%ld:%02ld:%02ld%s%s

en: Invalid PID: `%s'
sk: Neplatné PID: `%s'

en: Invalid Xinerama: `%s'.
sk: Neplatná Xinerama: `%s'.

en: Invalid argument: `%s'
sk: Neplatná hodnota: `%s'

en: Invalid expression: `%s'
sk: Neplatný výraz: `%s'

en: Invalid hex escape in URL at position %d.
sk: Neplatná hexadecimálna časť URL na pozícii %d.

en: Invalid layer: `%s'.
sk: Neplatná vrstva: `%s'.

en: Invalid mailbox path: "%s"
sk: Neplatná cesta k mailboxu: "%s"

en: Invalid mailbox port: "%s"
sk: Neplatný port mailboxu: "%s"

en: Invalid mailbox protocol: "%s"
sk: Neplatný protokol mailboxu: "%s"

en: Invalid multibyte string "%s": %s
sk: Neplatný viacbajtový reťazec "%s": %s

en: Invalid path: %s
sk: Neplatná cesta: %s

en: Invalid state: `%s'.
sk: Neplatný stav: `%s'.

en: Invalid window identifier: `%s'
sk: Neplatné označenie okna: `%s'

en: Invalid workspace name: `%s'
sk: Neplatný názov plochy: `%s'

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: KidsGame
sk: Detská hra

en: Kill Client:
sk: Zabiť klienta:

en: Kill _Process
sk: _Zabiť proces

en: La_yer
sk: Vrs_tva

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Languages
sk: Jazyky

en: Left Half
sk: Ľavá polovica

en: Limit _Workarea
sk: Obmedziť pracovnú ob_lasť

en: List View
sk: Zobrazenie zoznamu

en: Literature
sk: Literatúra

en: Load:
sk: Zaťaženie:

en: Loading of pixmap "%s" failed
sk: Nahranie pixmapy "%s" zlyhalo

en: Loading of pixmap "%s" failed: %s
sk: Nahranie obrázku "%s" zlyhalo: %s

en: Loc_k Workstation
sk: Zamknúť pracovnú _stanicu

en: Locale not supported by C library or Xlib. Falling back to 'C' locale'.
sk: Locale nie je podporované knižnicou C alebo Xlib. Núdzovo sa použije 'C' locale'.

en: Lock _Workstation
sk: Uzamknúť pracovnú _stanicu

en: LogicGame
sk: Logická hra

en: Logout will close all active applications.
    Proceed?
sk: Odhlásenie zavrie všetky spustené aplikácie
    Pokračovať?

en: Ma_ximize
sk: Ma_ximalizovať

en: Manual
sk: Ručne

en: Maps
sk: Mapy

en: Math
sk: Matematika

en: Maximize
sk: Maximalizovať

en: MaximizeHori_z
sk: MaximalizovaťHori_z

en: Maximize_Vert
sk: Maximalizovať_Vert

en: MedicalSoftware
sk: Zdravotnícky softvér

en: Memory Total:
sk: Celková pamäť:

en: Mi_nimize
sk: _Minimalizovať

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Missing codesets for fontset "%s":
sk: Chýba znaková sada písma "%s":

en: Missing command argument
sk: Chýba hodnota príkazu

en: Missing filename argument to include statement
sk: Chýbajúci argument názvu súboru pre príkaz include

en: Missing program setxkbmap
sk: Chýba program setxkbmap

en: Mixer
sk: Zmiešavač

en: Motif
sk: Motív

en: Motif decorations
sk: Dekorácie Motif

en: Motif functions
sk: Funkcie Motif

en: Move _To
sk: _Presunúť na

en: Move to New _Window
sk: Presunúť do nového _Okna

en: Multimedia
sk: Multimédiá

en: Music
sk: Hudba

en: Named symbols of the domain `%s' (numeric range: %ld-%ld):
sk: Pomenované znaky domény `%s' (číselný rozsah: %ld-%ld):

en: Network
sk: Sieť

en: New
sk: Nový

en: News
sk: Správy

en: Next
sk: Nasledujúce

en: No actions specified.
sk: Nebola zadaná žiadna akcia.

en: No audio for %s
sk: Žiadne audio pre %s

en: No windows found.
sk: Neboli nájdené žiadne okná.

en: NumericalAnalysis
sk: Numerická analýza

en: OSS incomplete write (%d/%d)
sk: Neúplný zápis OSS (%d/%d)

en: OSS write failed
sk: Zápis OSS zlyhal

en: Occupy _All
sk: N_a všetky plochy

en: Office
sk: Kancelária

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open in Browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Other
sk: Iné

en: Out of memory (len=%d).
sk: Nedostatok pamäti (veľkosť=%d).

en: P
sk: N

en: PackageManager
sk: Správca balíkov

en: ParallelComputing
sk: Paralelné výpočty

en: Paste _Selection
sk: V_ložiť Výber

en: Path does not refer to a file.
sk: Cesta neodkazuje na súbor.

en: Photography
sk: Fotografovanie

en: Physics
sk: Fyzika

en: Player
sk: Prehrávač

en: Playing sample #%d (%s)
sk: Hrám vzorku #%d (%s)

en: Presentation
sk: Prezentácia

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Printing
sk: Tlač

en: Profiling
sk: Profilovanie

en: Programs
sk: Programy

en: ProjectManagement
sk: Projektový manažment

en: Publishing
sk: Publikovanie

en: R_aise
sk: Zvýš_iť

en: R_ename title
sk: Pr_emenovať názov

en: Raise/Lower
sk: Zdvihnúť/Znížiť

en: RasterGraphics
sk: Rastrová grafika

en: Re_boot
sk: Reštar_tovať

en: Received GUI event %s
sk: Prijatá GUI udalosť %s

en: Received invalid GUI event %d
sk: Prijatá neplatná GUI udalosť %d

en: Received signal %s: Terminating...
sk: Prijatý signál %s: Ukončenie...

en: Recorder
sk: Rekordér

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Reload ke_ys
sk: Znovu načítať kláves_y

en: Reload win_options
sk: Znovu načítať m_ožnosti okna

en: RemoteAccess
sk: Vzdialený prístup

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename the window title
sk: Premenovať názov okna

en: Renderer:
sk: Vykresľovač:

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Restart _Icewm
sk: Reštartovať _Icewm

en: Restart _Xterm
sk: Reštartovať _Xterm

en: Restore
sk: Obnoviť

en: RevisionControl
sk: Riadenie revízií

en: Right Half
sk: Pravá polovica

en: Robotics
sk: Robotika

en: RolePlaying
sk: Hranie rolí

en: Roll_up
sk: Zrol_ovať

en: Rolldown
sk: Rozbaliť

en: Rollup
sk: Z_rolovať

en: S_trict mouse focus
sk: S_triktné aktivovanie myšou

en: Same Game
sk: Rovnaká hra

en: Save Modifications
sk: Uložiť zmeny

en: Scanning
sk: Skenovanie

en: Science
sk: Veda

en: Screensavers
sk: Šetriče obrazovky

en: Se_ttings
sk: Nas_tavenia

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Sequencer
sk: Sekvencer

en: Session Manager: Unknown line %s
sk: Manažér sedení: Neznámy riadok %s

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Shooter
sk: Strelec

en: Show Desktop
sk: Ukáž plochu

en: Show Taskbar
sk: Ukázať Panel úloh

en: Shut_down
sk: _Vypnúť počítač

en: Simulation
sk: Simulácia

en: Socket error: %d
sk: Chyba soketu: %d

en: Spirituality
sk: Duchovno

en: Sports
sk: Športy

en: SportsGame
sk: Športová hra

en: Spreadsheet
sk: 	Tabuľkový procesor

en: StrategyGame
sk: Strategická hra

en: Support
sk: Podpora

en: Support for JPEG images was not enabled
sk: Podpora pre obrázky JPEG nebola povolená

en: Support for PNG images was not enabled
sk: Podpora pre obrázky PNG nebola povolená

en: Support for the %s interface not compiled.
sk: Podpora rozhrania %s nebola skompilovaná.

en: Suspended
sk: Pozastavené

en: Syntax error in window options on line %d of %s
sk: Syntaktická chyba vo voľbách okna na riadku %d z %s

en: System
sk: Systém

en: T_ile Horizontally
sk: Zarovnať _horizontálne

en: Tabs
sk: Karty

en: Telephony
sk: Telefónia

en: TelephonyTools
sk: Telefónne nástroje

en: TerminalEmulator
sk: Emulátor terminálu

en: TextEditor
sk: Textový editor

en: TextTools
sk: Textové nástroje

en: Theme Author:
sk: Autor témy:

en: Theme Description:
sk: Popis témy:

en: Theme Howto
sk: Howto témy

en: Theme:
sk: Téma:

en: Tile
sk: Dlaždice

en: Tile _Vertically
sk: Zarovnať _vertikálne

en: Too quick; ignoring %s.
sk: Príliš rýchlo; ignorovanie %s.

en: Top Half
sk: Horná polovica

en: Top Left
sk: Vľavo hore

en: Top Right
sk: Vpravo hore

en: Translation
sk: Preklad

en: Tray _icon
sk: Dokuj _ikonu

en: Unable to create directory %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár %s

en: Unable to rename %s to %s
sk: Nepodarilo sa premenovať %s na %s

en: Unable to write to %s
sk: Nie je možné zapísať do %s

en: Undo
sk: Vrátiť

en: Unexepected menu keyword: '%s'
sk: Neočakávané kľúčové slovo ponuky '%s'

en: Unexpected: `%s'.
sk: Neočakávané: `%s'.

en: Unknown action: `%s'
sk: Neznáma akcia: `%s'

en: Unknown direction in move/resize request: %d
sk: Neznámy smer pri požiadavke posun/zmena veľkosti: %d

en: Unknown format used by APM device %s (%d).
sk: Neznámy formát používaný zariadením APM %s (%d).

en: Unknown key name %s in %s
sk: Neznáme meno kľúča %s v %s

en: Unknown keyword '%s'
sk: Neznáme kľúčové slovo '%s'

en: Unknown keyword for a non-container: '%s'.
    Expected either 'key' or 'runonce' here.
sk: Neznáme kľúčové slovo pre non-container: '%s'.
    Očakáva sa tu buď 'key' alebo 'runonce'.

en: Unknown option '%s'
sk: Neznáma voľba '%s'

en: Unknown value '%s' for option '%s'.
sk: Neznáma hodnota '%s' pre voľbu '%s'.

en: Unknown window option: %s
sk: Neznáma voľba okna: %s

en: Unmanage all applications and restart
    as a terminal. Proceed?
sk: Zrušiť správu všetkých aplikácií a reštartovať
    ako terminál. Pokračovať?

en: Unrecognized argument: %s
sk: Nerozpoznaný parameter: %s

en: Unrecognized option '%s'.
sk: Nerozpoznaná voľba: '%s'.

en: Unrecognized option: %s
sk: Nerozpoznaná voľba: %s

en: Unsafe characters in URL
sk: Nebezpečné znaky v URL

en: Unsupported file format: %s
sk: Nepodporovaný formát súboru: %s

en: Unsupported interface: %s.
sk: Nepodporované rozhranie: %s.

en: Unsupported protocol.
sk: Nepodporovaný protokol.

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Options:
    %s
      -C, --copying       Prints license information and exits.
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
sk: Použitie: %s [VOĽBY]
    Voľby:
    %s
      -C, --copying       Vypíše informácie o licencii a skončí..
      -V, --version       Vypíše informácie o verzii a skončí.
      -h, --help          Vypíše túto obrazovku o použití a skončí.

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Starts the IceWM window manager.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
    %s  --sync              Synchronize X11 commands.
    %s
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    %s
      --replace           Replace an existing window manager.
      -r, --restart       Tell the running icewm to restart itself.
    
      --configured        Print the compile time configuration.
      --directories       Print the configuration directories.
      -l, --list-themes   Print a list of all available themes.
    
    Environment variables:
      ICEWM_PRIVCFG=PATH  Directory for user configuration files,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm" if exists or
                          "$HOME/.icewm" by default.
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
      MAIL=URL            Location of your mailbox.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
sk: Použitie: %s [VOĽBY]
    Spustí správcu okien IceWM.
    
    Voľby:
      -d,  --display=NÁZOV  NÁZOV X servera, ktorý sa použije.
    %s  --sync               Synchronizuje príkazy X11.
    %s
      -V, --version        Vypíše informácie o verzii a skončí. 
      -h, --help           Vypíše túto obrazovku o použití a skončí.
    %s
      --replace           Nahradí existujúceho správcu okien.
      -r, --restart       Oznámi spustenému icewm, aby sa reštartoval.
    
      --configured        Vypíše konfiguráciu času kompilácie.
      --directories       Vypíše konfiguračné adresáre.
      -l, --list-themes   Vypíše zoznam dostupných tém.
    
    Premenné prostredia:
      ICEWM_PRIVCFG=CESTA  Adresár pre konfiguračné súbory používateľa,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm" ak existuje alebo
                          "$HOME/.icewm/“ podľa pedvoleného nastavenia.
      DISPLAY=MENO        Meno X servera, ktorý sa použije.
      MAIL=URL             Umiestnenie vašej poštovej schránky.
    
    Ak chcete nahlásiť chybu, požiadavku na podporu, komentáre, prosím, navštívte:
    %s

en: Usage: %s [OPTIONS] [ FILENAME | URL ]
    
    IceHelp is a very simple HTML browser for the IceWM window manager.
    It can display a HTML document from file, or browse a website.
    It remembers visited pages in a history, which is navigable
    by key bindings and a context menu (right mouse click).
    It neither supports rendering of images nor JavaScript.
    If no file or URL is given it will display the IceWM Manual
    from %s.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
    
      -B                  Display the IceWM icewmbg manpage.
      -b, --bugs          Display the IceWM bug reports (primitively).
      -f, --faq           Display the IceWM FAQ and Howto.
      -g                  Display the IceWM Github website.
      -i, --icewm         Display the IceWM icewm manpage.
      -m, --manual        Display the IceWM Manual (default).
      -s                  Display the IceWM icesound manpage.
      -t, --theme         Display the IceWM themes Howto.
      -w, --website       Display the IceWM website.
    
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    
    Environment variables:
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
sk: Použitie: %s [VOĽBY] [ NÁZOV_SÚBORU | URL ]
    
    IceHelp je veľmi jednoduchý prehliadač HTML pre správcu okien IceWM.
    Môže zobrazovať dokument HTML zo súboru alebo prehliadať webové stránky.
    Pamätá si navštívené stránky v histórii, ktorou sa naviguje pomocou
    priradených klávesov alebo kontextovým menu (pravým kliknutím myši).
    Nepodporuje vykresľovanie obrázkov ani JavaScript.
    Ak nie je uvedený žiadny súbor alebo URL, zobrazí sa príručka IceWM
    z %s.
    
    Voľby:
      -d,  --display=NÁZOV   NÁZOV X servera, ktorý sa použije.
      --sync               Synchronizuje príkazy X11.
    
      -B                  Zobrazí manuálovú stránku pre IceWM icewmbg.
      -b, --bugs          Zobrazí chybové hlásenia IceWM (primitívne).
      -f, --faq           Zobrazí IceWM FAQ a Howto.
      -g                  Zobrazí webovú stránku pre IceWM Github.
      -i, --icewm         Zobrazí webovú stránku IceWM.
      -m, --manual        Zobrazí príručku IceWM (predvolené nastavenie).
      -s                  Zobrazí manuálovú stránku pre IceWM icesound.
      -t, --theme         Zobrazí Howto pre témy IceWM.
      -w, --website       Zobrazí webovú stránku pre IceWM.
    
      -V, --version       Vypíše informácie o verzii a skončí.
      -h, --help          Vypíše túto obrazovku o použití a skončí.
    
    Premenné prostredia:
      DISPLAY=MENO        Meno X servera, ktorý sa použije.
    
    Ak chcete nahlásiť chybu, požiadavku na podporu, komentáre, prosím, navštívte:
    %s

en: Usage: %s [OPTION]...
    
    Plays audio files on GUI events raised by IceWM.
    The currently configured sound interfaces are: %s.
    Icesound will choose the first of these which is usable.
    
    Options:
    
     -d, --display=DISPLAY   X11 display used by IceWM (default: $DISPLAY).
    
     -s, --sample-dir=DIR    Specifies a directory with sound files.
                             Default is $HOME/.config/icewm/sounds.
    
     -i, --interface=LIST    Specifies audio output interfaces. One or more of:
                             %s separated by commas.
    
     -D, --device=DEVICE     Backwards compatibility only: the default device. 
                             Please prefer one of the -A/-O/-S options.
    
     -O, --oss=DEVICE        Specifies the OSS device (default: "%s").
    
     -A, --alsa=DEVICE       Specifies the ALSA device (default: "%s").
    
     -z, --snooze=millisecs  Specifies the snooze interval between sound events
                             in milliseconds. Default is 500 milliseconds.
    
     -p, --play=sound        Plays the given sound (name or number) and exits.
    
     -l, --list-files        Lists the available sound file paths and exits.
    
         --list-sounds       Lists the supported sound filenames and exits.
    
         --list-interfaces   Lists the supported audio interfaces and exits.
    
     -v, --verbose           Be verbose and print out each sound event.
    
     -V, --version           Prints version information and exits.
    
     -h, --help              Prints this help screen and exits.
    
    Return values:
    
      0    Success.
      1    General error.
      2    Command line error.
      3    Subsystems error (ie cannot connect to server).
sk: Použitie: %s [VOĽBA]…
    
    Pri GUI udalostiach vyvolaných IceWM hrá zvukové súbory.
    Aktuálne nakonfigurované zvukové rozhrania sú: %s.
    Icesound si vyberie prvé z nich, ktoré je použiteľný.
    
    Voľby:
    
    -d, --display=DISPLEJ   X11 displej používaný IceWM (predvolené: $DISPLAY).
    
    -s, --sample-dir=ADR      Určuje adresár so zvukovými súbormi
                             Predvolený je $HOME/.config/icewm/sounds.
    
    -i, --interface=ZOZNAM         Určuje výstupné zvukové rozhranie. Jedno alebo viac z:
                             %s oddelené čiarkami.
    
    -D, --device=ZARIADENIE         Len spätná kompatibilita: predvolené zariadenie. 
                             Uprednostnite jednu z možností -A/-O/-S.
    
     -O, --oss=ZARIADENIE        Určuje zariadenie OSS (predvolené: "%s").
    
     -A, --alsa=ZARIADENIE       Určuje zariadenie ALSA (predvolené: "%s").
    
     -z, --snooze=millisek  Určuje interval oneskorenia medzi zvukovými udalosťami
                             v milisekundách. Predvolených je Default is 500 millisekúnd.
    
     -p, --play=zvuk        Prehrá daný zvuk (názov alebo číslo) a skončí.
    
     -l, --list-files        Zobrazí zoznam dostupných ciest zvukových súborov a skončí.
    
         --list-sounds       Zobrazí zoznam názvov podporovaných zvukových súborov a skončí.
    
         --list-interfaces   Zobrazí zoznam podporovaných audio rozhraní a skončí.
    
    -v, --verbose           Podrobnejšie vypíše každú zvukovú udalosť
    
    -V, --version           Vypíše informácie o verzii a skončí.
    
    -h, --help              Vypíše túto obrazovku pomocníka a skončí.
    
    Návratové hodnoty:
    
    0     Úspech.
    1     Všeobecná chyba.
    2     Chyba príkazového riadku.
    3     Chyba podsystému (t,j. nie je možné sa pripojiť na server).

en: Usage: icewmbg [OPTIONS]
    Where multiple values can be given they are separated by commas.
    When image is a directory then all images from that directory are used.
    
    Options:
      -p, --replace        Replace an existing icewmbg.
      -q, --quit           Tell the running icewmbg to quit.
      -r, --restart        Tell the running icewmbg to restart itself.
      -u, --shuffle        Shuffle/reshuffle the list of background images.
    
      -c, --config=FILE    Load preferences from FILE.
      -t, --theme=NAME     Load the theme with name NAME.
    
      -i, --image=FILE(S)  Load background image(s) from FILE(S).
      -k, --color=NAME(S)  Use background color(s) from NAME(S).
    
      -s, --semis=FILE(S)  Load transparency image(s) from FILE(S).
      -x, --trans=NAME(S)  Use transparency color(s) from NAME(S).
    
      -e, --center=0/1     Disable/Enable centering background.
      -a, --scaled=0/1     Disable/Enable scaling background.
      -m, --multi=0/1      Disable/Enable multihead background.
      -y, --cycle=SECONDS  Cycle backgrounds every SECONDS.
    
      --display=NAME       Use NAME to connect to the X server.
      --sync               Synchronize communication with X11 server.
    
      -h, --help           Print this usage screen and exit.
      -V, --version        Prints version information and exits.
    
    Loads desktop background according to preferences file:
     DesktopBackgroundCenter  - Display desktop background centered
     DesktopBackgroundScaled  - Display desktop background scaled
     DesktopBackgroundColor   - Desktop background color(s)
     DesktopBackgroundImage   - Desktop background image(s)
     ShuffleBackgroundImages  - Shuffle the list of background images
     SupportSemitransparency  - Support for semitransparent terminals
     DesktopTransparencyColor - Semitransparency background color(s)
     DesktopTransparencyImage - Semitransparency background image(s)
     DesktopBackgroundMultihead - One background over all monitors
     CycleBackgroundsPeriod   - Seconds between cycling over backgrounds
    
     center:0 scaled:0 = tiled
     center:1 scaled:0 = centered
     center:1 scaled:1 = fill one dimension and keep aspect ratio
     center:0 scaled:1 = fill both dimensions and keep aspect ratio
sk: Použitie: icewmbg [VOĽBY]
    Ak je možné uviesť viac hodnôt, sú oddelené čiarkami.
    Keď je obrázok adresár, použijú sa všetky obrázky z tohto adresára.
    
    Voľby:
      -p, --replace        Nahradí existujúci icewmbg.
      -q, --quit          Oznámi spustenému icewmbg, aby sa ukončil.
      -r, --restart         Oznámi spustenému icewmbg, aby sa reštartoval.
      -u, --shuffle        Zamieša/znovu zamieša zoznam obrázkov pozadia.
    
      -c, --config=SÚBOR   Načíta predvoľby zo SÚBORU.
      -t, --theme=NÁZOV    Načíta tému s názvom NÁZOV.
    
      -i, --image=SÚBOR(Y)  Načíta obrázok(y) pozadia zo SÚBORU(OV).
      -k, --color=NÁZOV(Y)  Použije farbu(y) pozadia z NÁZOV(Y).
    
      -s, --semis=SÚBOR(Y)  Načíta  obrázok(y) transparentnosti zo SÚBORU(OV).
      -x, --trans=NÁZOV(Y)  Použije farbu(y) transparentnosti z NÁZOV(Y).
    
      -e, --center=0/1     Zakáže/Povolí centrovanie pozadia.
      -a, --scaled=0/1     Zakáže/Povolí škálované pozadie.
      -m, --multi=0/1      Zakáže/Povolí viacstranné pozadie.
      -y, --cycle=SEKUNDY  Cykluje pozadie každý počet SEKÚND.
    
      --display=NÁZOV      Použite NÁZOV pre pripojenie k X serveru.
      --sync              Synchronizujte komunikáciu s X11 serverom.
    
      -h, --help          Vypíše túto obrazovku o použití a skončí.
      -V, --version       Vypíše informácie o verzii a skončí.
    
    Načíta pozadie plochy podľa súboru predvolieb
     DesktopBackgroundCenter  - Zobrazí pozadie plochy vycentrované
     DesktopBackgroundScaled  - Zobrazí pozadie plochy škálované
     DesktopBackgroundColor   - Farba(y) pozadia plochy
     DesktopBackgroundImage   - Obrázok(y) pozadia plochy
     ShuffleBackgroundImages  - Zamieša zoznam obrázkov pozadia
     SupportSemitransparency  - Podpora polopriehľadných terminálov
     DesktopTransparencyColor - Polopriehľadné farba(y) pozadia
     DesktopTransparencyImage - Polopriehľadné obrázok(y) pozadia
     DesktopBackgroundMultihead - Jedno pozadie cez všetky monitory
     CycleBackgroundsPeriod   - Sekundy medzi cyklom pozadí
    
     center:0 scaled:0 = dlaždice
     center:1 scaled:0 = centrovanie
     center:1 scaled:1 = vyplní jeden rozmer a zachová pomer strán
     center:0 scaled:1 = vyplní oba rozmery a zachová pomer strán

en: Usage: icewmhint class.instance option arg
sk: Použitie: icewmhint trieda.inštancia voľba argument

en: User:
sk: Používateľ:

en: Using %s audio.
sk: Použitie %s audio.

en: Using MailBox "%s"
sk: Používam MailBox: "%s"

en: Utility
sk: Nástroj

en: VectorGraphics
sk: Vektorová grafika

en: VideoConference
sk: Videokonferencia

en: Viewer
sk: Prehliadač

en: WARNING! All unsaved changes will be lost when
    this client is killed. Do you wish to proceed?
sk: VAROVANIE! Ak bude tento klient zabitý, budú
    všetky neuložené dáta stratené. Chcete pokračovať?

en: Waiting to replace the old window manager
sk: Čakanie sa nahradenie starého správcu okien

en: Warning:
sk: Upozornenie:

en: WebBrowser
sk: Webový prehliadač

en: WebDevelopment
sk: Vývoj webu

en: Website
sk: Webové stránky

en: Window List Menu
sk: Menu zoznamu okien

en: Window list
sk: Zoznam okien

en: WordProcessor
sk: Textový procesor

en: Workspace out of range: %ld
sk: Pracovná plocha je mimo rozsah: %ld

en: Workspace:
sk: Pracovná plocha:

en: Wrap Lines
sk: Zalamovať riadky

en: Write to socket failed: %s
sk: Zápis na soket zlyhal: %s

en: _About
sk: O _aplikacii

en: _Above Dock
sk: _Nad dok

en: _Arrange
sk: _Usporiadať

en: _Below
sk: _Dole

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Cancel logout
sk: _Zrušiť odhlásenie

en: _Check
sk: _Skontrolovať

en: _Click to focus
sk: Aktivovať _kliknutím

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Combine
sk: _Kombinovať

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Disable
sk: _Zakázať

en: _Dock
sk: _Dok

en: _Explicit focus
sk: _Vybrať kliknutím

en: _Focus
sk: _Aktivovať

en: _Fullscreen
sk: _Celá obrazovka

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Hibernate
sk: _Hibernovať

en: _Hide
sk: _Schovať

en: _Hide All
sk: _Skryť všetko

en: _Kill Client
sk: Zabiť _klienta

en: _Logout
sk: Odh_lásenie

en: _Logout...
sk: Odh_lásenie...

en: _Lower
sk: _Znížiť

en: _Manual
sk: _Ručne

en: _Minimize All
sk: _Minimalizovať všetko

en: _Move
sk: _Presunúť

en: _Normal
sk: _Normálne

en: _OnTop
sk: H_ore

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Preferences
sk: _Preferencie

en: _Quiet sloppy focus
sk: Aktivovať pokojným _presunom

en: _Raise
sk: _Zvýšiť

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Restart icewm
sk: _Reštartovať icewm

en: _Restore
sk: O_bnoviť

en: _Run...
sk: _Spustiť...

en: _Separate
sk: _Oddeliť

en: _Show
sk: Ukáz_ať

en: _Size
sk: _Veľkosť

en: _Sleep mode
sk: _Režim spánku

en: _Sloppy mouse focus
sk: Aktivovať _presunom myši

en: _Suspend
sk: _Pozastaviť

en: _Terminate Process
sk: _Ukončiť proces

en: _Themes
sk: _Témy

en: _Undo
sk: _Vrátiť

en: _Window list
sk: Zoznam _okien

en: _Windows
sk: _Okná

en: ao_open_live failed with %d
sk: ao_open_live zlyhalo s %d

en: ao_play failed
sk: ao_play zlyhalo

en: bytes
sk: bajtov

en: disconnected
sk: odpojené

en: done.
sk: hotovo.

en: down
sk: nefungujúce

en: icewm - About
sk: icewm - O Aplikácii

en: iconv doesn't supply (sufficient) %s to %s converters.
sk: iconv (dostatočne) nepodporuje konverziu z %s do %s.

en: layout:
sk: rozloženie:

en: options:
sk: možnosti:

en: power:	%s
sk: napájanie:	%s

en: restart %s.
sk: reštartovať %s.

en: rules:
sk: pravidlá:

en: workspace #%d: `%s'
sk: pracovná plocha #%d: `%s'
